no-img
گام به گام آنلاین

***با مراجعه به منابع مختلف درباره مدیریت بازاریابی در بازار صنعتی و کاربرهای آن تحقیق کنید.**


گام به گام آنلاین
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
مدیریت بازاریابی در بازار صنعتی
doc
فروردین ۲۷, ۱۳۹۶
1 مگابایت
1900 تومان
1900 تومان – خرید Loading

مدیریت بازاریابی در بازار صنعتی


چکیده

یک سئوال مهم در بازاریابی صنعتی این است که آیا شکلی  که در آن بازار یک شرکت ارائه می شود بر استراتژی بازاریابی اثر می گذارد . این سوال به طور کلی از طریق مطالعه موردی بررسی شده است ، و شواهد کمّی محدود هستند . این مقاله در واکنش به این محدودیت یک آزمایش ظاهری را گزارش می کند که بررسی می کند آیا درخواست های بازار اثر سازنده ای در تجارب دارند . این مقاله به طور تجربی دو نوع در خواست بازار – ظاهری و اجباری – را مقایسه می کند  تا اثر وارد شده بر دو استراتژی تثبیت شده در بازار یابی صنعتی را بررسی کند – تمرکز بر خدمات و تمایز محصول . نتایج نشان می دهد که تمرکز بر خدمات وقتی انتخاب می شود که درخواست های بازار به بنگاه های شرکت وابسته باشند (به عبارت دیگر اجرایی) واستراتژی های محصول وقتی انتخاب می شوند که بر ساختار ها تاکید شود (ظاهری) . این مقاله با گسترش ارتباط بین یک روش مطالعه موردی و آزمایشات ظاهری که نشان می دهند آزمایشات ظاهری چگونه می توانند یافته را در بازار یابی صنعتی شبیه سازی کند ، به توسعه ی متدولوژی پرداخته است .

۱ . مقدمه

بازاریابی یک عمل درخواستی است ( لوی ۱۹۵۹ ؛ استرن  ۲۰۰۴ ) .  بازاریابان با ارائه یک چیز با چیز دیگر عمل می کنند – برای مثال از یک برند استفاده می کنند تا ارزش های شرکت را بیان کنند ، یا آگهی درست می کنند تا مزایای یک محصول را ارائه کنند . از اوایل دهه ۱۹۵۰  درخواست اهمیت زیادی در بازاریابی پیدا کرده است ( گاردنر و لوی  ۱۹۵۵ ) ، اما اجماع  عمومی این است که فقط بازاریابان از درخواست ها برای مزیتشان استفاده می کنند . به معنای دقیق کلمه کارشناسان مشاهده می کنند که بازاریابان چگونه برند ها را درست می کنند تا معنای چیزی را برساند و آگهی دهنده ها چگونه از آگهی برای ترغیب استفاده می کنند . مقالات بازاریابی اغلب این حقیقت را نادیده می گیرند که بازاریابان خودشان در معرض درخواست قرار دارند ( استرن   ۲۰۰۴ ) . درخواست ها بر شکلی اثر می گذارند که در آن مدیران بازار تجاری شان را درک می کنند به عبارتی چگونه در ذهنشان ارائه می شود – گنجینه  اعمال مدیریتی شان را محدود می کنند ( هگل  ، براون  و داویسون  ۲۰۰۸ ) .

درخواست های بازار ، منسجم هستند با این حال دیدگاه های ساده ای از آنچه که بازار است و چگونه کار می کند هستند . مدیران به در خواست ها نیاز دارن چون که بازار ها معمولا خیلی پیچیده هستند ، حاوی افراد متعدد که تجارت های مختلفی را در زمان های جداگانه  ، در مکان های مختلف و برای دلایل مختلف انجام می دهند ، می باشند ( دشپاند وزالتمن ۱۹۸۲ ) . مفهوم بازار از طریق یک مکان فیزیکی که در آن خریداران و فروشندگان به طور فیزیکی برای معامله گرد هم می آیند ( بازار ) پیچیده می شود ، اما این معنا خیلی درست نیست ( کالن ۱۹۹۸ ؛ آرجو ۲۰۰۷ ؛ کجلبرگ و همکاران  ۲۰۱۲ ) . با این وجود بازار های جدید حاوی ارتباط های ناهمگن میان انسان ها ، مواد و علائم هستند ( کجابرگ و هلگسون  ۲۰۰۷ ) . مدیران با تفکیک مزیت رقابتی از درخواست که استفاده می کنند تا این محیط های پیچیده را مرتب کنند ( دی و ندونگادی ۱۹۹۴ ) در نتیجه ، روشی که در آن پیچیدگی بازار ساده می شود منجر به در خواست بازار می شود . با این وجود ، مشخص نیست که آیا درخواست های بازار اثری بر مدیریت دارند یا نه .

مقالات درخواستهای مدیریتی عنوان می کنند که حالتی که در آن مدیران پیچیدگی محیط بیرونی شان را ساده می کنند بر عمل تجارت شرکت اثر می گذارد ( گرازینی ۲۰۱۳ ) . به عبارت دیگر ، در خواست های محیط بیرونی شرکت استراتژی شرکت اثر می گذارند ( هریسون و کجلبرگ ۲۰۱۰ ؛ استور باکا و ننونن ۲۰۱۱ ) . استور باکا و ننونن ( ۲۰۱۱ ) اظهار می کنند چگونه شرکت  ها می فهمند بازار هایشان نه تنها برای دستیابی به عملیات سود مند تر بلکه برای شکل گیری موثر محیط های تجاری شان مهم است .هریسون و کجلبرگ ( ۲۰۱۰ ) متوجه شدند که چگونه شرکت های صنعتی متوجه می شوند بازار هایشان بر تصمیمات تجاری مهم اثر می گذارند .

برای مثال یک شرکت را در نظر بگیرید که بازار هایش را بر اساس روابط داخل یک شبکه ( کوتاه مدت یا بلند مدت ) درک می کند و دیگری بازارش را بر اساس سود مندی ( کم یا زیاد ) درک می کند . این ادراکات متفاوت ممکن است منجر به تصمیمات تجاری متفاوتی بین این شرکت ها شود ؛ برای مثال شرکتی که بازار هایش را بر اساس روابط برسی می کند احتمالا روابط طولانی مدت را به کوتاه مدت ترجیح می دهد.

کارشناسان پیشنهاد می کنند که در خواست بر استراتژی های بازاریابی اثر می گذارند . ( هریون و کجلبرگ  ۲۰۱۰ ؛ رینالو و گولفتو ۲۰۰۶ ) ، چون که شواهد کمّی خیلی کم موجود هستند . با این وجو شواهد کیفی برای تفکیک زمینه و شناخت مفید هستند . یک سوال بدون پاسخ در بازار های صنعتی این است که درخواست های بازار ، اعمال مدیریتی را تشکیل می دهند – و در نتیجه آیا درخواست های بازار بر استراتژی بازاریابی شرکت اثر می گذارند . بنابراین هدف این مقاله این  است که درخواست های بازار را بررسی کند و تفکیک کند که آیا حالتی که در آن محیط بیرونی شرکت ها ارائه می شود بر استراتژی های بازاریابی اثر می گذارد .

توزیع این مقاله هم ادراکی است وهم متدولوژیکی . توزیع ادراکی نشان می دهد که درخواست های بازار سازنده هستند . توزیع متدولوژیکی ظاهرا آزمایشاتی را برای حمایت از یافته های مطالعات موردی ارائه می کند. آزمایش ظاهری شامل دستکاری آزمون های عمل ظاهرا مستقل برای اثر گذاشتن در یک محیط کنترل شده می باشد ( کمپبل ، استانلی و گاگ ۱۹۶۳ ) این مطالعه به طور مفصل بررسی می کند آیا انواع خاص درخواست های بازار بیش تر به استراتژی های تمرکز خدمات منجر می شود یا به استراتژی های تمایز محصول. ما یک آزمایش ظاهری بر روی ۱۴۳دانشجوی فارغ التحصیل بازاریابی به عنوان شاخصی برای مدیران بازاریابی با استفاده از یک مورد تجارت صنعتی انجام دادیم . این مورد دستکاری شده تا دو نوع درخواست بازار را پوشش می دهد : ظاهری ،  که بازار را از شرکت جدا می کند و اجرایی ، که قابلیت های یک سازمان را ادغام می کند . نتایج نشان می دهد که استراتژی تمرکز بر خدمات احتمالی وقتی است در خواست های بازار اجرایی می باشند  و استراتژی تمایل محصول احتمالا وقتی است  که درخواست های بازار ظاهری باشند

عناوین دیگر:

مدیریت بازاریابی در بازار صنعتی

مدیریت

بازاریابی

بازاریابی در بازار صنعتی

بازار صنعتی

صنعتی

مدیریت بازاریابی

درخواست های بازار

بازار

*** ما تخفیف هم میدهیم ***

 کاربر عزیز، اگر تمایل به گرفتن کد تخفیف ۱۰۰۰ تومانی میباشید . ابتدا روی دکمه قرمز رنگ G+ (گوگل پلاس) کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا شمارنده صفر شود و روی دکمه دریافت کد تخفیف کلیک کنید.

[/vc_column][/vc_row]

توجه فرمایید که کلیک کردن روی دکمه دریافت کد تخفیف قبل از صفر شدن شمارنده ها موجب منقضی شدن آن میشود.

 موضوعات :

تصاویر پیش نمایش


مدیریت بازاریابی در بازار صنعتی-1

درباره نویسنده

publisher5 109 نوشته در گام به گام آنلاین دارد . مشاهده تمام نوشته های

نظرات کاربران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.