no-img
گام به گام آنلاین

اطلاعات جمع آوری کنید صفحه 119 علوم هفتم/ درباره دریچه های دهلیزی بطنی و سینی تحقیق کنید.


گام به گام آنلاین
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۱۱۹ علوم هفتم/درون قلب، دریچه های مختلف با نام های دهلیزی بطنی و سینی قرار دارند. به نظرشما وجود این دریچه ها چه اهمیتی دارد؟ با استفاده از منابع مختلف درباره این دریچه ها اطلاعاتی راجمع آوری و در کلاس گزارش کنید.
امتیاز 4.17 ( 23 رای )اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۱۱۹ علوم هفتم/درون قلب، دریچه های مختلف با نام های دهلیزی بطنی و سینی قرار دارند. به نظرشما وجود این دریچه ها چه اهمیتی دارد؟ با استفاده از منابع مختلف درباره این دریچه ها اطلاعاتی راجمع آوری و در کلاس گزارش کنید.">
doc
فروردین ۳۰, ۱۳۹۶
1 مگابایت
2900 تومان
2900 تومان – خرید Loading

اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۱۱۹ علوم هفتم/درون قلب، دریچه های مختلف با نام های دهلیزی بطنی و سینی قرار دارند. به نظرشما وجود این دریچه ها چه اهمیتی دارد؟ با استفاده از منابع مختلف درباره این دریچه ها اطلاعاتی راجمع آوری و در کلاس گزارش کنید.


قلب چیست ؟

قلب اساسا یک پمپ عضلانی توخالی است که بدون توقف خون را به سراسر بدن پمپ میکند اگر چه قلب بزرگتر ازمشت دست نیست  ولی درطول دوران عمردرحدود ۳۰۰میلیون لیتر خون راپمپ میکند رگ های بزرگ خون که به قلب متصل اند خون را به ریه ها و سراسر بدن می برند و باز میگردانند .

قلب در موجودات مختلف است …به طور مثال قلب ماهی دو حفره ای است و قلب انسان چهار حفره ای و خزندگان دارای قلب سه حفره ای میباشند ..

قلب انسان

قلب انسان به این دلیل که دارای دو دهلیز و دو بطن میباشد به آن چهار حفره ای میگویند .که این چهارحفره به شکل دو پمپ مجاور هم عمل میکنند که هریک از آنها خون را به یک سیستم کاملاً متفاوت گردش خون ارسال میکند

دهلیز راست محل ورود خون تیره از بافت های بدن به قلب است

دهلیز چپ محل ورود خون روشن که توسط ۴سیاهرگ ششی آورده میشود

بطن راست با انقباض خون تیره را پس از عبور دادن از دریچه ی سینی شکل به سمت سرخرگ ششی هدایت میکند …..

بطن چپ باانقباض خود خون روشن از طریق دریچه ی سینی شکل به سرخرگ آئورت میبرد…

آناتومی(ساختمان) قلب :

قلب از چهار حفره تشکیل شده است.۲ حفره سمت راست(دهلیز و بطن راست) و۲ حفره در سمت چپ (دهلیز و بطن چپ) قرار دارند. این چهارحفره به شکل دو پمپ مجاور هم عمل میکنند که هریک از آنها خون را به یک سیستم کاملاً متفاوت گردش خون ارسال میکنند. قلب راست و چپ قلب توسط یک دیواره از یکدیگر جدا شده که مانع از حرکت جریان خون از یک سمت قلب به سمت دیگر میگردد پس خون دو سمت قلب هیچ ارتباطی با هم ندارند. سمت راست قلب، خون وریدی بدون اکسیژن را به دستگاه گردش خون ریوی میفرستد که خون بدون اکسیژن در بافت ریه از اکسیژنی که ما تنفس میکنیم، غنی میشود. سمت چپ قلب، خون حاوی اکسیژن و مواد غذایی را به تمام قسمتهای بدن جهت مصرف میفرستد.

دهلیزها حفره هایی از قلب هستند که خون را از خارج فلب (دهلیز چپ خون را از ریه ها و دهلیز راست از سایر قسمتهای بدن) دریافت میکند. بطنها حفره هایی از قلب هستند که خون را به خارج از قلب پمپ مینمایند. هر دو پمپ سمت راست و سمت چپ قلب، همزمان و هماهنگ با یکدیگر عمل میکنند. ابتدا دو دهلیز و سپس دو بطن همزمان با هم منقبض شده و پس از انقباض، همزمان با هم استراحت می نمایند.

مسیر گردش خون در قلب :

خون سیاهرگی(قرمز تیره) پس از رساندن اکسیژن و مواد مغذی از طریق گلبولهای قرمز به سلولهای بدن در حالی که تنها مقدار اندکی اکسیژن داشته و حاوی دی اکسیدکربن زیاد  است باید از قسمتهای مختلف بدن جمع آوری شود. خون از طریق دو سیاهرگ بزرگ وارد دهلیز راست میشود: سیاهرگ اجوف تحتانی( که خون را از شکم و پاها) و سیاهرگ اجوف تحتانی فوقانی ( خون قسمتهای فوقانی بدن از جمله سر) خون را به دهلیز راست برمی گرداند.

دهلیز راست قلب منقبض شده و خون را از طریق یک دریچه یک طرفه به بطن راست میریزد. سپس بطن منقبض شده و خون را از طریق سرخرگ ریوی به ریه ها میرساند. با عبور خون از ریه ها، گلبولهای قرمز خون دی  اکسیدکربن خود را از دست میدهد و اکسیژن دریافت مینمایند.

خون اکسیژن دار (قرمز روشن)، از طریق سیاهرگ ریوی وارد دهلیز چپ میشود و با انقباض دهلیز چپ خون از طریق یک دریچه یکطرفه به داخل بطن چپ رانده می شود، سپس بطن چپ منقبض شده و خون را بداخل سرخرگ آئورت میراند. آئورت سرخرگ بزرگی است که خون را به قسمتهای مختلف بدن منتقل میکند. بطورتقریبی با هر ضربان قلب به اندازه یک فنجان، خون پمپ میشود

دریچه های قلبی:

جریان خون به علت وجود دریچه های یکطرفه مابین حفرههای قلب و عروق خونی بزرگ ، یکطرفه میباشد. چهار دریچه ما بین حفره های قلبی و سرخرگهای بزرگ قرار دارند، باعث حرکت متوالی خون بین قلب و ریه ها و عدم برگشت خون به عقب میشوند. ساختار و عملکرد دریچه های قلبی با یکدیگر متفاوت است.

عناوین دیگر:

اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۱۱۹ علوم هفتم/درون قلب، دریچه های مختلف با نام های دهلیزی بطنی و سینی قرار دارند. به نظرشما وجود این دریچه ها چه اهمیتی دارد؟ با استفاده از منابع مختلف درباره این دریچه ها اطلاعاتی راجمع آوری و در کلاس گزارش کنید.

اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۱۱۹ علوم هفتم

علوم هفتم

قلب

دریچه های قلب

دهلیز

بطن

دریچه های دهلیزی

دریچه های بطنی

دریچه های سینی

آناتومی(ساختمان) قلب

دریچه های قلبی

ساختار قلب

*** ما تخفیف هم میدهیم ***

 کاربر عزیز، اگر تمایل به گرفتن کد تخفیف ۱۰۰۰ تومانی میباشید . ابتدا روی دکمه قرمز رنگ G+ (گوگل پلاس) کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا شمارنده صفر شود و روی دکمه دریافت کد تخفیف کلیک کنید.

[/vc_column][/vc_row]

توجه فرمایید که کلیک کردن روی دکمه دریافت کد تخفیف قبل از صفر شدن شمارنده ها موجب منقضی شدن آن میشود.

 تصاویر پیش نمایش


اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۱۱۹ علوم هفتم/درون قلب، دریچه های مختلف با نام های دهلیزی بطنی و سینی قرار دارند. به نظرشما وجود این دریچه ها چه اهمیتی دارد؟ با استفاده از منابع مختلف درباره این دریچه ها اطلاعاتی راجمع آوری و در کلاس گزارش کنید.-1

درباره نویسنده

publisher5 109 نوشته در گام به گام آنلاین دارد . مشاهده تمام نوشته های

نظرات کاربران


یک پاسخ به “اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۱۱۹ علوم هفتم/درون قلب، دریچه های مختلف با نام های دهلیزی بطنی و سینی قرار دارند. به نظرشما وجود این دریچه ها چه اهمیتی دارد؟ با استفاده از منابع مختلف درباره این دریچه ها اطلاعاتی راجمع آوری و در کلاس گزارش کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.